Kroniki Akaszy

Kroniki Akaszy (Akashy) to pojęcie na określenie “pamięć świata”, to energetyczna „baza danych”/ pole informacyjne/ matryca, wszystkie wydarzenia, które kiedykolwiek miały miejsce, które odbywają się teraz lub które nastąpią, są w niej zapisane. Zawiera informacje wibracyjne o każdej Duszy i jej ścieżce, od samego początku jej oddzielenia od Boskiego Źródła. Akasza to pole pamięci wszechświata, z którego można czerpać wspomnienia należące do wszystkich ludzi żyjących na Ziemi. Kroniki Akaszy zawierają zapisy, które mówią o nas wszystko: kim jesteśmy, jacy jesteśmy, jakie życie już przeżyliśmy i w jakich rolach, dlaczego tu teraz jesteśmy, w jakim celu, jakie jest zadanie dla tego wcielenia, co nas interesuje, co powinniśmy zrobić i na co zwracać uwagę i wiele więcej.

“Niedawne odkrycia fizyki pokazują, że pole Akaszy jest rzeczywiste. Składa się ono z morza fluktuujących energii i informacji, z których powstają wszelkie byty, począwszy od atomów i galaktyk, gwiazd i planet, żywych istot i nawet świadomości. To pole to bank pamięci całego wszechświata, od początku do dziś. Jest w nim zapis wszystkiego, co kiedykolwiek zdarzyło się na ziemi i w kosmosie, i odnosi to do wszystkiego, co ma jeszcze nadejść.”
– Ervin Laszlo – „ Science and The Akashic Field”

W sanskrycie Akasha oznaczy eter, który mieści w sobie wszystkie materialne i metafizyczne i niematerialne substancje. Niematerialne to m.in. nasze myśli, energię, emocje oraz energię wszystkich rzeczy materialnych. 

Akasza zwana jest duchem, piątym żywiołem, duchową siłą, z której wywodzą się pozostałe żywioły: ogień, woda, powietrze i ziemia. Bez akaszy nie ma Ducha i Duszy

Energia Akaszy istnieje w każdym z nas – we wszystkim, co żyje. Z racji wzajemnego połączenia z wszelkim życiem jesteśmy w stanie podłączyć się do wymiaru Kronik i uzyskać z nich informację na dowolny temat. Bo Kroniki Akaszy to jak pajęczyna łącząca wszelkie elementy, scala i tworzy jedność tam, gdzie występują pozory oddzielenia).

Mistrzowie i Nauczyciele Kronik Akaszy służą Ci pomocą. Bardziej pomagają w wyrażaniu potrzeb duszy, niż rozwodzenie się nad przyziemnymi codziennymi doświadczeniami. Nauczenie się łączenia z tym polem, to bycie w teraz oraz przyjęcie odpowiedzialności za własną moc, której celem jest kreowanie i manifestacja własnej rzeczywistości. 

Nie jest ważne jaką drogę wybierzesz czy np. zrobić doktorat czy wybrać zwyczajną pracę w piekarni, ważne kim się staniesz dokonując wyboru. Pamiętać należy, że żadna przyszłość nie jest “wyryta w kamieniu”, bo zawsze mamy wolną wolę, wzbogacającą życie o element zagadki. 

Albert Einstein próbował znaleźć naukowy dowód istnienia jednolitego pola. Wierzył, że między najmniejszymi cząsteczkami i atomami istnieje przestrzeń, którą nazwał czterowymiarowym kontinuum czasoprzestrzennym. Nie udało mu się ukończyć badań, ale dziś naukowcy już poznali, że ta przestrzeń nie jest pusta, a jest siecią lub łączącym wszystko polem informacyjnym oplatającym każdy atom. Jest jedno pole informacyjne, które łączy wszystko – Pole Akaszy. Zbiorowa pamięć Wszechświata, która wchodzi w interakcję z materią na wszystkich poziomach. 

Gregg Braden pisze w swojej książce “Przebudzenie Mocy Współczesnego Boga: “W latach 1993-2000 naukowcy udokumentowali istnienie pola energii, które opisane jest na trzy sposoby. Pole to znajduje się wszędzie przez cały czas. Istnieje ono od samego początku (…). Pole odznacza się inteligencją: odpowiada na bardzo specyficzne cechy ludzkich emocji. Przenosi ono wszystko, co mamy wewnątrz siebie, do świata poza naszym ciałem.”

Źródło: opracowanie na podstawie m.in. Gabrielle Orr

  • “Kroniki Akaszy. Jesteś cudem” – Gabrielle Orr
  • “Kroniki Akaszy. Jedyna Prawdziwa Miłość” – Gabrielle Orr
  • “W świecie Duchów Natury”  – Jeanne Ruland
  • Ervin Laszlo – „ Science and The Akashic Field.