Acces Bars

Access Bars to rodzaj terapii manualnej, która została opracowana ponad 20 lat temu przez Gary’ego Daglasa. To zabieg, uwalniający od trudnych przeżyć, przekonań ograniczających oraz otwierający nowe możliwości. Może odmienić życie. 

Przez całe nasze życie gromadzimy wzorce, programy, myśli, emocje, idee, przekonania na temat świata, ale też siebie. Przyjmujemy je, świadomie lub nieświadomie od innych: od rodziców, nauczycieli, społeczeństwa. Tworzą one pewien szkielet, zestaw programów, które – choć działają niejako „w tle” – mają wielką siłę, bo praktycznie kierują naszym życiem. Jeśli są pozytywne-wspierające, dodają wiary w siebie, wszystko w porządku, ale często są to przekonania i programy negatywne-ograniczające i podcinają nam skrzydła, sprawiają, że wikłamy się w sytuacje sabotujące nasze wysiłki. Access Bars pozwala wprowadzić zmiany, dzięki którym będziemy lepiej sobie radzić w życiu.

SESJE ACCESS BARS

Sesja Access Bars to forma terapii polegająca na delikatnym dotykaniu 32 punktów znajdujących się na głowie. W trakcie sesji dochodzi do przejścia fal mózgowych z fazy Beta do Alfa oraz Theta, w wyniku czego następuje rozładowanie ładunków elektrycznych w umyśle. Dzięki uruchomieniu się przepływu energii uwalniamy się m.in. z: różnego rodzaju powodów samokrytycyzmu, złości i żalu, strachu; określonych schematów zachowań, które pochodzą z naszego dzieciństwa; z przekonań, emocji, schematów myślenia uznanych za swoje, a przekazanych przez inne osoby (np. rodziców, nauczycieli, mediów).

NA MOŻE POMÓC  TERAPIA ACCESS BARS?

Terapia ta wpływa pozytywnie na samopoczucie i przekonanie o własnych możliwościach. Pomaga podjąć ważne decyzje, zmienić to, co wymagało zmiany (a często od dawna było trudno podjąć zmianę). Pozytywne efekty pojawiają się w wielu obszarach: finansowym, zdrowia, relacji i komunikacji, radości z życia, wdzięczności. Pobudza kreatywność. Wzrasta poczucie własnej wartości. Pod wpływem uwalniania nagromadzonych napięć, pojawia się tzw trzeźwość umysłu. Ciało ma więcej energii i siły do działania oraz wzrasta odporność na stres i choroby.

Terapię Bars można stosować zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.