KOBIECE ROLE a PORZUCANIE SZA-BELEK – szkoła bab

Kobieta

KOBIECE ROLE a PORZUCANIE SZA-BELEK – szkoła bab

KOBIECE ROLE a PORZUCANIE SZA-BELEK W ilu rolach jesteśmy w życiu. Rolach kobiecych. I czy wszystkie z pozoru kobiece są kobiece? W ilu rolach kobiecych stajemy jako kobiety, to jednak nie kobiece role.

Przyszedł mi dziś temat SZKOŁA. Ma charakter babski czy facetowy?

Na zebraniach szkolnych to kto? Na dywanikach u wychowawcy i dyrektora, to kto?

A gdy chodzi o bezpieczeństwo naszego dziecka, bo pani/pan nauczyciel przypieka naszemu dziecku lub naszemu dziecku ktoś dokucza, to kto załatwia te sprawy. Ojciec czy matka? Wszak od bezpieczeństwa rodziny jest rola męska. Mężczyzna. Kto leci do nauczyciela wyjaśnić, obronić etc. Kto dzwoni do rodzica dziecka który naszemu dokucza czy bije? Ja w 90% widzę kobiety.

Nawet jak nasza kochana latorośl płci męskiej pobije się z innym kolegą, to który rodzic to ogarnia? Przeważnie mamy z mamami i jeszcze z wychowawcą też kobietą ogarniają temat. Więc uczymy tych naszych małych mężczyzn po babsku rozwiązywania konfliktu. I o ok Tylko potem taki ziomek z innego babskiego systemu dostaje się nam na męża i? Zdziwienie, że mało męski.

Włazimy w rolę ojcowskie gdzie możemy. W role męskie. A jak.

Zaraz dostanę tu obuchem od matek, że co ma zrobić jak samotna matka jest lub jej ślubny do rozwiązywania „tych” spraw się nie garnie. Nawet nie nazwiemy tego po imieniu bo łatwiej jest nazwać to: te sprawy. No i drogie mamy KOBIETY, do kogo tu reklamacje?

Więc co tu można. Zatrzymać się w refleksji i zapytać siebie, co ja tu mogę jajo kobieta. W tych męskich sprawach. I nie oczekiwać od siebie, że rozwiążemy te konflikty idealnie.

Bo to nie do kobiety należy.

Więc zanim polecisz do szkoły na dywanik/ hahaha w dzisiejszych czasach dywanik często jest w Librusie, Vulcanie czy innym dzienniczku elektronicznym/, zrób ćwiczenie.

ĆWICZENIE:

Połóż na podłodze dwie poduszki.

Jedna niech symbolizuje – zabieram się za temat jak do tej pory.

Druga – co ja tu mogę jajo kobieta. Zajmuję się ta sprawą jajo kobieta.

Usiądź na jednej, potem drugiej.

Gdy umysł ci tu za dużo rządzi, włóż pod poduszki karteczki, tak żebyś nie sugerowała się co pod którą.

I poczuj co w ciele. Jakie uczucia, emocje się pojawiają. A może zobaczysz jakie obraz z dzieciństwa lub jakiegoś członka rodziny.

Gdy umysł za dużo gada, popatrz na ciało. Ciało jest pięknie połączone z podświadomością i może tam są odpowiedzi. Ciało okłamujesz na końcu lub ciała nie okłamiesz.

Nawet jak nasza kochana latorośl płci męskiej pobije się z innym kolegą, to który rodzic to ogarnia? Przeważnie mamy z mamami i jeszcze z wychowawcą też kobietą ogarniają temat. Więc uczymy tych naszych małych mężczyzn po babsku rozwiązywania konfliktu. I o ok Tylko potem taki ziomek z innego babskiego systemu dostaje się nam na męża i? DRAFTJS_BLOCK_KEY:3lnqjZdziwienie, że mało męski.

My kobiety z terenów, gdzie wojny się przewijały seriami, ciągle same, z całym gospodarstwem i dziećmi. Tośmy rodowo nadciągnęły męskim. A po wojnie, chłop albo w fabryce, albo w Polsce albo ja wódce. No tośmy brały się za te porzucone męskie.

Więc pytam dziś. Ile kobiety w kobiecie? Ile nas w nas?

A gdyby tak dziecku i światu powiedzieć: Ja tu kobieta. Ja tu matka. Mogę dać tylko jak matka. Mogę dać tylko jak kobieta. Dać 50%, ale za to z tych 50% dam całość.

Resztę kochane dziecko bierz od ojca. Drugie 5O% bierz od ojca.

Już nie szabelkami wojować a sercem. I zrzucić z naszych ramion i barków tych dziesiątki BELEK nadodpowiedzialności.

Co to zamiast nagrody bólami kręgosłupa się pokazują.

Lepiej być 100% matką, niż w nieokreślonym pt cenie matkoojcem.

Już przy byciu matka jest sporo pracy. Po co nam kolejny etat OJCA? Może już nie wyrywajmy ojcom tych kawałków. Więcej będzie dla nas w roli kobiety. Inną sprawa, że mężczyźni dają sobie te kawałki wyszarpać

.

Dziś pełnia. Dobry moment na porzucenie co nie nasze. Co nas przygniata na barkach nie dając się rozwinąć w pełni skrzydłom.

Wdech i wydech.

Stanięcia w kobiecym kobiety wam życzę. Mężczyznom kobiecych kobiet życzę.

Renata K. Oczkowska

Coach&Terapeuta holistyczny

Renata Oczkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *